Dostawa nawet do 24h
Tysiące produktów w magazynie
Fachowe doradztwo
+48 882 140 363 (od 8:00 do 15:00)
Jak z klasą wykończyć narożniki płytek
Jak z klasą wykończyć narożniki płytek na zabudowie stelaża WC?

Jak z klasą wykończyć narożniki płytek na zabudowie stelaża WC?

Narożniki płytek na zabudowie stelaża WC można wykończyć na kilka różnych sposobów: od szlifowania krawędzi do kąta 45 stopni przez ułożenie płytek na zakładkę po użycie specjalnej listwy narożnej. Niestaranne spasowanie płytek mocno obniży estetykę i prezentację zarówno łazienki, jak i całego mieszkania, domu czy biura. Nawet najładniejszy projekt czy piękne płytki nie obronią się, gdy mankamenty w obrębie krawędzi będą rzutowały na odbiór całej aranżacji.

Jak z klasą wykończyć narożniki płytek

Szlifowanie krawędzi płytek do kąta 45 stopni jest czasochłonne, wymaga dużej wprawy i uwagi ze strony glazurnika. Niektórzy twierdzą również, że frezowanie płytek wpływa na ich strukturę i wytrzymałość, co może doprowadzić do ich osłabienia, w efekcie czego mogą pękać w przyszłości. Poza wymienionymi czynnikami, jak wprawa glazurnika czy czas potrzebny na szlifowanie, liczy się również sprzęt do cięcia płytek, który posiada glazurnik. Szlifowanie płytek nie jest więc rozwiązaniem dla wszystkich, bowiem obwarowane jest wieloma warunkami.

Dobrym pomysłem na wykończenie narożników płytek jest użycie nowoczesnej listwy dekoracyjnej kątowej, która pozwoli na bezproblemowe i zdecydowanie szybsze zakończenie prac glazurniczych przy zabudowie stelaża WC. Celowo pojawiło się słowo „nowoczesnej” listwy dekoracyjnej, bowiem obecne w naszej ofercie listwy dekoracyjne zdecydowanie odbiegają od klasycznych ich wersji.

Listwa dekoracyjna narożna to niebywale eleganckie wykończenie krawędzi. Produkt pełni również rolę dekoracji, która dodaje uroku i intryguje swoim wyglądem. Listwę dekoracyjną narożną wykonano z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje, że gotowy produkt będzie trwały i odporny na zarysowania. Wysokiej jakości materiał wpływa również na to, że listwę możemy swobodnie przyciąć do odpowiedniej długości. To również oznacza, że produkt dopasujemy do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego szerokości czy wysokości. Krawędzie podczas cięcia się nie nadtapiają, więc produkt zachowa walory estetyczne.

Jak z klasą wykończyć narożniki płytek

Gdy listwy dekoracyjne narożne schodzą się do jednego miejsca, warto pomyśleć o wykorzystaniu kostki narożnej. Jest to przysłowiowa „kropka nad i”, która nie tylko oszczędza czas glazurnikowi, ale też stanowi piękny akcent. Wykończony w ten sposób narożnik zabudowy stelaża WC zyskuje niepowtarzany wygląd, który z całą pewnością może się podobać nawet najbardziej wymagającym osobom.

Szeroka gama listew dekoracyjnych sprawia, że każdy odnajdzie taki produkt, który będzie odpowiedni dla koncepcji pomieszczenia czy wizji architekta. Listwa dekoracyjna kątowa dostępna jest w opcji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową dostępną na stronie internetowej.

Produkty przedstawione w wideo to: 

Listwa dekoracyjna narożna rektyfikowana Constell 21 [10×10 mm]

Kostka narożna do listew lustrzana Constell 23 [10×10 mm]

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *